Utwardzane światłem UV

 

Kleje utwardzane światłem UV (kleje UV)

Kleje jednoskładnikowe, których utwardzenie następuje w czasie od kilku do kilkunastu sekund pod wpływem działania promieniowania UV i światła widzialnego określane są zwykle jako "kleje UV". Kleje utwardzalne ultrafioletem, to idealne rozwiązania dla wielu zastosowań w przemyśle elektronicznym, elektrotechnicznym, urządzeniach medycznych, optyce, motoryzacji. Wykazują również dobre wyniki przy klejeniu poliolefin (PP, PE). Cena na kleje UV niewątpliwie w odniesieniu do wymiernych ich zalet jest parametrem konkurencyjnym.


Zaletą żywic utwardzanych za pomocą światła UV jest ich krótki czas utwardzania (kilka sekund) przy jednocześnie długim czasie życia (czas od momentu aplikacji kleju do jego utwardzenia).


W naszej ofercie posiadamy nie tylko żywice, ale również urządzenia do ich utwardzania.Są to profesjonalne piece komorowe, gdzie można naświetlać określoną powierzchnię oraz punktowe. Pozwalają na precyzyjne skierowanie wiązki światła w miejsce aplikacji żywicy. Zarówno te jak i piece komorowe mogą być wkomponowane w linię produkcyjną.


Nowym rozwiązaniem źródła światła UV jest lampa BlueWave LED


Lampa Blue Wave 200 Spot lampLampa Blue Wave 75
Lampa 5000PCZobacz na YouTube